'; Ofis İç Mimarlık Dekorasyon Önerileri

Ofis İç Mimarlık Dekorasyon Önerileri

Ofis İç Mimarlık Dekorasyon Önerileri

Ofis iç mimarlık tasarımları, yalnızca bir ofiste yer alan masa ve sandalyelerden ibaret değildir. Ofisin çalışanları, ofise gelecek olan ziyaretçiler ve ofis içerisindeki alanlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Sizler için bu yazımızda ideal ofis dekorasyonu için dikkat etmeniz gerekenleri derledik.

Ferah Duvar Renkleri ve Mobilyalar

Ofis ortamının ferah olması, hem çalışanlar için hem de işlerin verimliliği için son derece önemlidir. Ferah bir ortamda çalışanlar daralmadan gün boyunca işlerini verimli bir şekilde yürütebilir. Bu sebeple ofis dekorasyonunda beyaz veya açık renk duvarlar tercih edilmelidir.

Ofisin ferah görünmesi aynı zamanda temiz ve modern durmasına da yarar. Gelen ziyaretçiler ofiste ilk olarak atmosferden etkilenir. Bu sebeple ziyaretçiler açısından da ferah görünümlü bir ofis olumlu izlenim yaratır.

Mobilyaların da duvar ile uyumlu bir bütünlük oluşturması gerekir. Mobilyaların birbirinden uyumsuz ve bağımsız olması ofis bütünlüğü havasını tamamen bozar. Aynı zamanda çok fazla renk çeşitliliği ve zıtlığının olması da karmaşık bir izlenim yaratır.

Karmaşık ve göz yoran bir tasarım hem ofis çalışanları için hem de gelen ziyaretçiler için olumlu izlenim yaratmaz. Ofisin atmosferi çalışanlarla doğrudan bağlantılı olduğu için motivasyonlarını etkiler.

Mobilyaların bütünlüğü ile duvarda kullanılacak olan renkler bu sebeple uyumlu bir bütünlük oluşturmalıdır. Bütünlüğü tamamlayacak duvar aksesuarları da tercih edilebilir.

Böylelikle tarzını ve amacını yansıtan, modern bir ofis tasarımı gerçekleşmiş olur.

Kullanım Alanları

Ofis içerisindeki belirli kullanım alanlarının verimli değerlendirilmesi önemlidir. Örneğin çalışma odası, sosyal ortamlar veya mutfak gibi alanların ölçülü ve detaylı tasarlanmış olması gerekir.

Ofis çalışanlarının dinlenebileceği veya yemek yiyebilecekleri, bir şeyler içebilecekleri bir alan olması motivasyonlarını olumlu yönde etkiler. Bu alanların hem tasarım hem de mimari açıdan incelikli planlanması gerekir.

Çalışma odasındaki masa ve sandalyelerin yerleşimi, aksesuarlar, oluşturulacak düzen de göz önünde bulundurulmalıdır. Yine aynı şekilde sosyal ortamları veya mutfağın yerleşimi, kullanılacak mobilyalar bütünlüğü bozmamalıdır.

Ofis İç Mimarlık denince akla gelen ilk isim olan Move Mimarlık, verimli ve modern ofis dekorasyonlarıyla kalitenizi başarıyla yansıtabilmektedir.

Yukarı Dön
Kapat Zoom