'; Ev İç Mimarlık Tasarımında Olması Gerekenler

Ev İç Mimarlık Tasarımında Olması Gerekenler

Ev İç Mimarlık Tasarımında Olması Gerekenler

Ev iç mimarlık tasarımı, konut planı ve mimarisi kadar önemli bir konudur. İç mekân tasarımı, iç mimariyi de desteklemelidir.

Ev iç mimarlık tasarımında birtakım unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Bu unsurları göz önünde bulundurursanız hayalinizdeki tasarıma sahip olabilirsiniz.

Söz konusu unsurları şöyle sıralayabiliriz;

Tarzınızı Belirleyin.

İlk olarak nasıl bir stil belirleyeceğinize karar vermelisiniz. Tarzınızı yansıtan, sizi ve dilediğiniz yaşam alanını yansıtabilecek bir tarzınızın olması, evin iç tasarımında tutarlı ilerlemenizi sağlar.

Bohem,  minimal veya modern bir stil belirleyerek tasarımınızı ona göre planlayabilirsiniz.

Her Alanı Değerlendirin.

Evinizin her alanında değerlendirebileceğiniz birçok pratik fikir bulabilirsiniz. Böylece alanınızı hem verimli değerlendirmiş olursunuz hem de tarzınızı yansıtan dekoratif ürünlerle mobilyalarınızı destekleyebilirsiniz.

Alanınızı değerlendirmeniz için illa geniş bir alana sahip olmanız gerekmez. Küçük alanlarınızda da pratik, ferah görünüm sağlayacak, kullanışlı ürünler kullanabilirsiniz.

Aydınlatma Detayını Atlamayın.

Aydınlatma detayı evin bütün atmosferini etkileyen önemli bir unsurdur. Yeterli ve estetik aydınlatmalarla tarzınızı besleyebilir, dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Örneğin loş aydınlatmalar son zamanlarda dekorasyonda ön planda. Bohem ve minimal tasarımlarda genellikle lambader gibi hem aydınlatmaya hem de dekorasyona yarayan ürünler tercih edilebilir. Siyah, modern görünümlü mobilyalarınızı gizli ışıklarla destekleyebilirsiniz.

Güvenliği Göz Ardı Etmeyin.

Özellikle iç mimarlık firmaları, estetiğin yanında güvenlik önlemlerini de aksatmadan tasarımlar yapar. Sizin de konforunuz açısından güvenlik önlemlerini atlamamanız gerekir. Örneğin bir pencerenin şık görünmesinin yanında herhangi bir tehlike teşkil etmemesi için güvenlikli de olması en sağlıklısıdır.

Ev içi tasarımlarınızda güvenliği de göz ardı etmeden planlamalarınızı yapmanızı öneriyoruz.

Renkler ve Mobilyaların Bütünlük Oluşturduğundan Emin Olun.

Duvarlarınızın ve tavanlarınızın rengi ile mobilyalarınızın uyumlu olması daha ferah ve samimi bir ortam sağlar. Alakasız renklerin bir arada olması gözünüzü yorabilir.

Evinize ait hissetmeniz için seçeceğiniz mobilyaların birbiri ile bütünlüğü, evin genel yapısı ve renklerin birbirini tamamlıyor olması oldukça önemlidir.

Perde seçiminizden duvar renklerinize kadar her detayı önemseyerek, tarzınızı bütünlüğüyle yansıtmalısınız.

Move İç Mimarlık sayesinde, hayallerinizdeki tasarımı her detayıyla profesyonelce hayata geçiren iç mimariye ulaşabilirsiniz.

Yukarı Dön
Kapat Zoom